Recruitment Result

22-02-2021SELECTED LIST OF CANIDATES (FIELD INVESTIGATOR) FOR THE PROJECT
“TRANSFORMING CAREGIVING SERVICE INDUSTRY INTO FORMAL SECTOR INDUSTRY”

Selected list of canidates (field investigator) as per interview held on 18.02.2021 for the project titled “transforming caregiving service industry into formal sector industry” funded by NEC vide advertisement dated 04.02.2021 at iie website.

Sl No. NAME STATE REMARKS
1 FARHANA HUSSAIN ASSAM SELECTED
2 LAKHYAJIT SAIKIA ASSAM SELECTED
3 BIDYAWATI BARMAN ARUNACHAL PRADESH SELECTED
4 KAKUL DOLEY ARUNACHAL PRADESH SELECTED
5 LAKPA DOMA BHUTIA SIKKIM SELECTED
6 SABITRI KHATIWODA SIKKIM SELECTED
7 TEMJENSHONGLA NAGALAND SELECTED
8 BENJUNGTILA NAGALAND SELECTED
9 SENOIRITA WANLAH MEGHALAYA SELECTED
10 YOMEKA BAREH MEGHALAYA SELECTED
11 MOUSUMI BEGUM TRIPURA SELECTED
12 PUBALI DAS TRIPURA SELECTED
13 F. LALDINPUIA MIZORAM SELECTED
14 C. LALDINPUII MIZORAM SELECTED
15 SHAMURAILATPAM JAMES SHARMA MANIPUR SELECTED
16 HEIKRUJAM SANATON MEITEI MANIPUR SELECTED
22-02-2021WAITING LIST OF CANIDATES (FIELD INVESTIGATOR)FOR THE PROJECT
“TRANSFORMING CAREGIVING SERVICE INDUSTRY INTO FORMAL SECTOR INDUSTRY”

Waiting list of canidates (field investigator) as per interview held on 18.02.2021 for the project titled “transforming caregiving service industry into formal sector industry” funded by nec vide advertisement dated 04.02.2021 at iie website.

Sl No. NAME STATE REMARKS
1 LAKHYAJIT SAIKIA ASSAM WAITLIST
2 KYNSAIBOR KHARKONOR MEGHALAYA WAITLIST
3 SAPILIN L. TONGKHOR MEGHALAYA WAITLIST
4 DESIREE MARY KHARIR MEGHALAYA WAITLIST
5 LALLAWMZUALI FANAI MIZORAM WAITLIST
6 S. THANGKHANLAN HAOKIP MANIPUR WAITLIST
7 KAKUL DOLEY ARUNACHAL PRADESH WAITLIST
18-02-2021List of selected candidate for PMVDY Project

Ref No.F(182)/Part-II/2019-20 Date: 18/02/2021

With reference to the advertisement on website dated 05/01/2021, the selection list of candidates for the post of Project Head Gr-II, Project Lead, Project Executive Grade I, Project Executive Grade II, Project Associate (all post on purely contractual basis) for PMVDY project subsequent to the Written and Personal Interview held on 27th Jan, 28th Jan 2021 respectively.

Project Head Gr-II

Sl No. Candidate Name Remarks
Nil Nil Nil

Project Lead

Sl No. Candidate Name Remarks
01 Ananta Gogoi Selected
02 Chandan Pachoni Selected
03 Ruchira Choudhury Selected

Project Executive Grade I

Sl No. Candidate Name Remarks
01 Revant Bhattacharjee Selected
02 Tanushree Baruah Selected
03 Jogesh Dihingia Selected

Project Executive Grade II

Sl No. Candidate Name Remarks
01 Joseph Amo Jojo Selected
02 Meenakshi Dutta Selected

Project Associate

Sl No. Candidate Name Remarks
01 Gaurango Boro Selected
02 Braidton Daimari Selected
03 Bhupali Kalita Selected
04 Deepshika Das Selected

Sd/-
Administrative Officer, IIE

18-02-2021List of selected candidate for PMVDY Project

Ref No.F(182)/Part-II/2019-20 Date: 18/02/2021

With reference to the advertisement on website dated 05/01/2021, the selection list of candidates for the post of Multitasker Gr-I and Cluster Development Executive (CDE) (all post on purely contractual basis) for PMVDY project subsequent to the Written and Personal Interview held on 02th Feb, 03th Feb 2021 respectively.

Multitasker Gr-I

Sl No. Candidate Name Remarks
01 Mridul Saharia Selected

Cluster Development Executive(CDE)

Sl No. Name of Applicants District Result
01 Gwmsar Basumatary Baksa Selected
02 Pramod Sarma Barpeta Selected
03 Bhaskarjyoti Hazarika BiswanathChariali Selected
04 Bijoy Dutta Dhemaji Selected
05 Karishma Chutia Selected
06 Pausuiding Panme Dima Haso/ Hojai Selected
07 Satyasaran Barman Selected
08 Manmohan Singh Morigaon Selected
09 Samiran Saikia Jorhat Selected
10 Tapash Kalita Kamrup(Rural) Selected
11 Micky Teron West Karbi Anglong Selected
12 Robinson Bey East KarbiAnglong Selected
13 Mahar Swrang Borgayary Kokrajhar Selected
14 Biliphang Brahma Selected
15 Sunjing Brahma Chirang & Bongaigaon Selected
16 Chintamoni Bez Majuli Selected
17 Ashad Ullah Nagoan Selected
18 Utpal Patowary Nalbari Selected
19 Basanta Taid N.Lakhimpur Selected
20 Ranjan Pegu Selected
21 Tilak Sarkar Selected
22 Hrishikesh Borgohain Sivsagar Selected
23 Jahnabi Boro Sonitpur Selected
24 Swrangsa Daimari Udalguri Selected

Sd/-
Administrative Officer, IIE

15-10-2020List of selected candidate for WALK-IN INTERVIEW

F(138)/10-11/ 6567 Date: 14/10/2020

The selection list of candidates for the walk in Interview held on 9th October, 2020.

Sl No. Candidate Name Remarks
1 Anup Jyoti Deori Selected
2 Bandita Tamuli WL
3 Anindita Barua WL

1. The selected candidates shall be appointed as and when required against the vacant post.

2. The waiting list is valid up to six months from the date of declaration of result and may be extended as per requirement.

3. The waitlisted candidate will be appointed only considering the availability of vacancies.

4. The waiting list does not confer any right upon the candidates for appointment.

(N.M.Hazarika)
Administrative Officer, IIE

29-09-2020List of selected candidate for Project Executive Gr-I(Accounts)

F(138)/10-11/ Date: 28/09/2020

The selection list of candidates for the post of Project Executive Gr-I(Accounts) subsequent to the Written and Personal Interview held on 25th September, 2020.

Sl No. Candidate Name Remarks
1 Parismita Deka Selected
2 Jagritee Sharma WL
3 Satyam Sarmah WL

1. The selected candidates shall be appointed as and when required against the vacant post.

2. The waiting list is valid up to six months from the date of declaration of result and may be extended as per requirement.

3. The waitlisted candidate will be appointed only considering the availability of vacancies.

4. The waiting list does not confer any right upon the candidates for appointment.

(N.M.Hazarika)
Administrative Officer, IIE

10-09-2020List of selected candidate for Project Head

F(182)/Part-II/2019-20 Date: 10/09/2020

The selection list of candidates for the post of Project head subsequent to the Online / Personal Interview held on 08th September, 2020.

Sl No. Candidate Name Remarks
1 Mr.Rajib Lochan Pathak Selected
2 Mr.Ratan Guha WL

1. The selected candidates shall be appointed as and when required against the vacant post.

2. The waiting list is valid up to six months from the date of declaration of result and may be extended as per requirement.

3. The waitlisted candidate will be appointed only considering the availability of vacancies.

4. The waiting list does not confer any right upon the candidates for appointment.

(N.M.Hazarika)
Administrative Officer, IIE

22-07-2020List of selected candidate for PMVDY Project

Ref No.F(182)/Part-II/2019-20 Date: 19/07/2020

The selection list of candidates for the post of Project Lead, Project Executive Grade I, Project Executive Grade II, Project Coordinator (purely contractual basis) for PMVDY project subsequent to the Online Test/ Personal Interview held on 25th Jun, 26th Jun and 09th Jul respectively.

Project Lead

Sl No. Candidate Name Remarks
01 Sri. Abhishek Mazumder Selected
02 Ms. Sayanika Deka WL
03 Sri Ananta Gogoi WL
04 Ms. Sangeta Baruah WL

Project Executive Grade I

Sl No. Candidate Name Remarks
01 Sri Chandan Pachoni Selected
02 Sri Debasish Sharma WL
03 Debajit Rajbangshi WL
04 Ms. Meenakshi Dutta WL

Project Executive Grade II

Sl No. Candidate Name Remarks
01 Sri Revant Bhattacharjee Selected
02 Ms. Bontishikha Goswami WL
03 Ms. Dimpi saloi WL
04 Ms. Priyanka Hazarika WL
05 Sri Joel Kutum WL
06 Ms. Satabdi Saikia WL
07 Sri Aayat tayebulla WL

Project Coordinator

Sl No. Name of Applicants District Result /Remark
01 Sri Milton Chanda Cacher Selected
02 Sri Amit Chasa WL
03 Sri Prabhat Haloi Baksa & Barpeta Selected
04 Sri Shankar Nath Selected
05 Sri Alongbar Daimary WL
06 Sri Sudem Daimary Chirang Selected
07 Sri Rafwt Basumatary WL
08 Sri Pritam Pegu Dhemaji Selected
09 Sri Pankaj Chutia WL
10 Sri Bishnu Das Goalpara Selected
11 Sri Prabhakar Rabha Selected
12 Sri Monti Roy Selected
13 Sri Gauranga Boro Kamrup (Rural & metro) Selected
14 Sri Krishna Karki Selected
15 Sri Mukul Konwar WL
16 Sri Sabaikar Basumatary Kokrajhar Selected
17 Sri Mahar SwrangBorgayary WL
18 Sri Pritom Bey Karbianglong ( West & East) Selected
19 Sri HarsingTeron Selected
20 Sri Harmony Bey WL
21 Sri Braidton Daimari Sonitpur & Udalguri Selected
22 Sri Pabindra Daimari WL

1. The selected candidates shall be appointed as and when required against the vacant post.

2. The waiting list is valid up to six months from the date of declaration of result and may be extended as per requirement.

3. The waitlisted candidates will be appointed only considering the availability of vacancies.

4. The waiting list does not confer any right upon the candidates for appointment.

Sd/-
Administrative Officer, IIE